Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky

Dýchanie v normálnom rytme človeka nezachytáva všetky schopnosti pľúc, využíva iba tretinu orgánu. Pri akomkoľvek zaťažení sa dýchanie prehlbuje, ale iba vďaka jeho zvýšenej frekvencii.

Špeciálne cviky prispievajú k lepšej funkcii pľúc, čo zvyšuje množstvo kyslíka dodávaného do ciev. Respiračná gymnastika (bodyflex na chudnutie) - metódy v boji proti nadváhe.

Podstata a základné princípy

Respiračná gymnastika je spôsob, ktorým sa stimuluje práca orgánov a celého organizmu. Vykonaním cvičení s požadovanou amplitúdou telo doplní nedostatok kyslíka, čo má pozitívny vplyv na dýchací a obehový systém. Tiež sa gymnastika používa na chudnutie brucha, nôh.

Samostatné školenia zamerané na konkrétny výsledok sú spojené do programov. Každý z nich popisuje rôzne prístupy, ale ide hlavne o liečebný program. Najčastejšie sa tieto techniky používajú v kombinácii s liečbou a profylaktickými záťažami a zvyšujú schopnosť chudnúť. Dychové cvičenia sa precvičujú aj na hodinách jogy.

Hlavné metódy dychových cvičení:

 • Strelniková;
 • bodyflex;
 • oxysize;
 • qigong;
 • jianfei

Gymnastika na rýchle chudnutie brucha patrí do samostatného typu. Je určený skôr pre ľudí s nadváhou, pretože viditeľných výsledkov sa dosiahne v krátkom čase.

Dýchacie cvičenia na chudnutie brucha

Táto technika nestojí vedľa zvyšku, pretože cviky nie sú zamerané na celé telo, ale iba na brušné svaly a pás. Ale ich správne vykonávanie a podľa všetkých odporúčaní bude mať celé telo pozitívny vplyv. Je to spôsobené veľkým prísunom kyslíka a aktiváciou hlavných životných procesov.

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky

Univerzálna technikaPre ženy nad 40 rokov
Ako na to:
 1. rýchly dych sa vykonáva nosom;
 2. pomaly vydychujeme ústami a rovnomerne rozdeľujeme vzduch na viac ako 6 bodov

Je dôležité zabezpečiť, aby sa svaly v brušnej oblasti pri nádychu napínali, a pri výdychu relaxovať.

Toto je súbor cvikov, ktoré umožňujú odstrániť prebytočné kilogramy z brucha.

Skladá sa zo 4 cvičení:

 1. pomaly nadýchnite nosom, výdych ústami;
 2. pomalé vdychovanie nosom, 2 prudké výdychy nosom;
 3. pomalý nádych nosom, výdych nosom, 2 prudké výdychy;
 4. pomaly sa nadýchnite nosom, mierne vydýchnite nosom, zvyšok vzduchu vydýchnite ústami.

Tieto cviky by sa mali vykonávať ráno po dobu 15 minút, pričom musíte zabezpečiť, aby sa pri nádychu vtiahol žalúdok a pri výdychu bol uvoľnený. Cviky sa robia v 3 sériách.

Tým, že budete cvičiť každý deň, môžete rýchlo získať dobré brušné svaly, spevnené bruško a pekný pás. Ľahšie dosiahneme väčší účinok kombináciou cvikov na správne dýchanie pre jednotlivé časti tela a celý organizmus.

Bodyflex

Respiračná gymnastika (flexia tela na chudnutie) existuje vďaka 53-ročnej žene, matke troch detí.Kombinuje správne dýchanie a držanie tela. Hlavným pravidlom je, že cvičenia by sa mali robiť pomaly.

Vlastnosti:

Pri cvičení musíte dýchať s bránicou. V komplexe sa nachádzajú cvičenia, pri ktorých budete musieť vydať určité zvuky. Trvanie jedného cvičenia je 22 sekúnd. Spočiatku si tento čas môžete spočítať sami pre seba, ale čoraz častejšie sa venovať gymnastike, to sa zíde automatizáciou.

Cvičenia smiechu:

 1. uvoľnite pľúca zo vzduchu;
 2. rýchlo sa nadýchnite;
 3. zadržte dych na 5 sekúnd;
 4. prudko vydýchnuť. V tomto prípade musíte napnúť svaly brušnej dutiny a vydýchnuť zvukom „p-a-a-x-x-x“;
 5. zadržte dych na maximálny možný čas;
 6. uvoľnite svaly a nadýchnite sa, zatiaľ čo vydávate zvuk „s-w-w-w-w-w“

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky
Základná sada dychových cvičení Bodyflex

Výsledok bude sledovaný po prvých tréningoch. Do tela vstúpi oveľa viac kyslíka a zvýšia sa energetické rezervy. A príjemným bonusom bude získanie dobrej nálady. Pravidelné vykonávanie dychových cvičení, neskôr sa dajú kombinovať s fyzickými.

Ak táto technika z nejakého dôvodu nie je vhodná, môžete venovať pozornosť technike oxysize. Od metódy popísanej vyššie sa líši tým, že je lojálnejšia, nie je v nej miesto pre ostrosť.

Oxysize

Toto dychové cvičenie vyvinula žena žijúca v Amerike, Jill Johnson. Jeho hlavnou výhodou je, že nemá žiadne kontraindikácie, možno ho vykonávať aj po jedle. Ale je vhodný iba pre ľudí, ktorí sa snažia zbaviť tukových hmôt. Ak chcete odstrániť svalovú hmotu, mali by ste venovať pozornosť iným metódam.

Vlastnosti:

 • Technika oxysize je založená na kombinácii dýchania bránice so zaťažením určitých svalov v tele. Jeho hlavnou črtou je cyklická povaha inhalácie a výdychu - jeden až tri.

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky

 • Táto technika nevyžaduje zadržanie dychu alebo vykonávanie silových cvičení. Vzduch by sa mal rovnomerne nasávať z pľúc. Vďaka týmto podmienkam dostáva telo menej stresu.
 • Technika oxysize je zameraná skôr na spaľovanie tukov, to znamená, že sa ňou zbavíte celulitídy, centimetrov navyše v páse a bokoch a ďalších problémových partií. Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky, mali by ste venovať pozornosť technike zo Strelnikovej.

Respiračná gymnastika Strelnikova

Prezentovaná technika je pomenovaná autorkou - Alexandrou Strelnikovou. Bol vyvinutý na lekárske účely, ale po chvíli prešiel malými zmenami a začal sa používať nielen ako terapeutické a profylaktické cvičenie, ale aj ako efektívny spôsob spaľovania telesného tuku.

Vlastnosti:

Táto technika vyžaduje viac úsilia na dosiahnutie výsledkov, väčšiu koncentráciu. Je to kvôli zvláštnosti cvikov, je potrebné ich vykonávať rýchlym tempom a potom je potrebné dýchať. V tomto prípade sa venuje pozornosť hrudníku.

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, technikyPred vykonaním cvičení z tejto techniky sa musíte naučiť nasledujúce:

 • inhalácia je nevyhnutne ostrá a hlučná;
 • výdych by sa mal robiť čo najprirodzenejšie, bez napätia alebo vytláčania vzduchu;
 • cvičenia, ktoré sú spojené s fyzickou aktivitou, sa vykonávajú pri nádychu;
 • záťaž a počet dychov by sa mali mierne zvýšiť, bez preťaženia tela, počet prístupov by mal byť násobkom 4, počet dychov - 8;
 • medzi sériami musíte odpočívať 3 až 5 sekúnd.

Pomocou techniky Strelnikova je možné dosiahnuť nielen úbytok hmotnosti, ale aj zrýchlenie metabolizmu, zvýšenie objemu pľúc. Umožňuje vám tiež rozvíjať návyk na správne dýchanie.

Je potrebné poznamenať, že pri dodržaní všetkých odporúčaní sa váha časom nevráti a štíhlosť nezmizne.Okrem toho, pretože technika Alexandra Strelnikova je primárne terapeutická, pomáha nielen bojovať proti nadváhe, ale aj posilňuje telo a predchádza rozvoju chorôb.

Qigong

Existujú aj orientálne techniky, ktoré umožňujú nielen posilniť fyzické, ale aj duchovné zdravie. Qigong je technika, ktorá k nám prišla zo starej Číny, respektíve pochádza z tradičnej medicíny. Qigong je systém, ktorý bol vynájdený s cieľom chrániť zdravie. Kombinuje meditáciu, správne dýchanie a cvičenie.

Podstata tejto techniky je zjavená v samotnom názve: „čchi“ je tok životnej sily, energie a „gong“ je práca. Qigong je práca s energiou. Spočiatku bola táto technika zameraná na prácu s vnútorným svetom, časom sa však začal klásť dôraz na zdravie a postupne sa začal využívať v medicíne.

Qigong je rozdelený na vnútorný a vonkajší. Vnútorný qigong je riadenie vašej energie, kontrola nad ňou. Vonkajšie - sú to plynulé a pomalé pohyby, pri ktorých musíte sledovať svoje dýchanie a myšlienky.

Qigong sa dá rozvíjať sám v sebe prostredníctvom tréningu. Potom nasledujú meditácie, ktoré upratujú myšlienky, uvoľňujú telo a pomáhajú vyrovnať sa so stresom. Nalaďte sa na pozitívne výsledky, existuje túžba ich dosiahnuť, nervový systém sa obnoví.

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky2 triedy externého qigongu:

 1. Statický qigong - keď je človek v nehybnej polohe, ovláda svoj stav a sleduje dýchanie.
 2. Dynamická masáž qigongu.

Praktici tejto techniky sú presvedčení, že praxou qigongu sa liečia ľudské choroby, ale oficiálna medicína to nepozná.

Dobré na tejto technike je, že nevyžaduje prípravu tela. Líši sa od jogy v tom, že dobrý strečing nie je požiadavkou na cvičenie. Qigong je vhodný aj pre ľudí so zdravotným postihnutím. Môžete tiež začať cvičiť v akomkoľvek veku.

Jianfei

Ďalším známym dychovým cvičením je technika jianfei. Vynašli ho čínski liečitelia a vo svete sa používa už viac ako jedno storočie. Rovnako ako predchádzajúci, aj o tom je možné súdiť podľa názvu. „Jianfei“ - „na chudnutie“. V Číne sa táto technika praktizuje v každodennom živote, takže krajina má nízku mieru obezity a ľudia žijú dlhý život.

Táto technika sa u nás naučila počas ZSSR. Jianfei sa okamžite stal populárnym. Ľudia si cviky okamžite zamilovali, pretože komplex obsahuje iba 3 základné cviky. S ich pomocou môžete nielen schudnúť, ale aj normalizovať zdravie.

Na prvý pohľad by ste si mohli myslieť, že táto technika je neúčinná, pretože cvičenia sú príliš ľahké a nevyžadujú si špeciálne schopnosti, ale v skutočnosti nie sú až také populárne. Táto technika bojuje nielen s viditeľnými problémami. Umožňuje vám vyriešiť vnútorné problémy po riešení príčin nadmernej hmotnosti.

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky

Stres je jednou z hlavných príčin nadmernej hmotnosti, pretože človek spravidla zvyšuje množstvo potravy konzumovanej v týchto časoch. Cviky Jianfei uvoľňujú telo a obnovujú nervový systém. Pravidelným cvičením sa ľudské telo upokojí a naučí sa zvládať stresové situácie.

Ďalšou príčinou problémov s hmotnosťou sú narušené metabolické procesy. Ak sa naučíte správne dýchať, môže to normalizovať metabolizmus, pretože telo bude nasýtené kyslíkom. Aj toto dychové cvičenie vás môže naučiť cítiť vlastné telo, aby sa človek neprejedal a nepriberal.

Indikácie pre začiatok používania

Výhody rôznych techník dychových cvičení už boli preukázané a podporené mnohými príkladmi.

Cvičenie skutočne prispieva k lepšiemu zdraviu a chudnutiu. Aktivujú tiež nasledujúce procesy:

 • zlepšenie trávenia;
 • kontrola nad pocitom hladu;
 • posilnenie imunity;
 • zvýšený energetický náboj.

Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, technikyDychové cvičenia (bodyflex na chudnutie) by mali byť pravidelné. Ak sa budete venovať aspoň 10 - 15 minút denne dychovým cvičeniam, dosiahnete viditeľný výsledok. Hmotnosť sa zníži a drží dlho.

Výhody pre trávenie

Trvalé chudnutie alebo tvorba tuku priamo súvisí s rýchlosťou, pri ktorej sú potraviny fermentované na energiu. V tomto mechanizme hrá významnú funkciu to, čo akumulácia kyslíka vstupuje do tela. Ak to nebude stačiť, spomalí sa metabolizmus, čo znamená, že tuky sa budú odbúravať pomalšie.

Je potrebné poznamenať, že dýchacie cvičenia sú obzvlášť cenné pre ženy od 40 rokov, pretože telo prechádza transformáciami a metabolizmus sa spomaľuje, čo pomáha vyhnúť sa prehýbaniu tela pri chudnutí.

Preto vek prispieva k vzniku nadmernej hmotnosti, v niektorých prípadoch dokonca aj diéty a tréningy strácajú silu. Vývoj dýchacích techník ale spomaľuje proces starnutia, pretože do tela vstupuje dostatočné množstvo kyslíka.

Očista tela

Respiračná gymnastika zvyšuje schopnosť aktívneho odstraňovania toxínov z tela. 65-75% škodlivých látok sa premieňa na plyny a vydychuje sa pri správnom dýchaní.

Kontraindikácie pre použitie

Aj keď sú tieto záťaže užitočné, existujú kontraindikácie:

 1. vnútorné krvácanie;
 2. teplo;
 3. vrodené patológie;
 4. malátnosť.

Užitočná rada pre pacientov

Aby ste mali z kurzov skutočne trvalý efekt, musíte si pamätať a dodržiavať pravidlá:

 • pravidelné školenie. Účinok nie je daný zaťažením, ale stálosťou cvičenia;
 • cvičenie nemožno kombinovať s prísnou diétou, stačí udržiavať správnu výživu;
 • musíte viesť hodinu na prázdny žalúdok (platí pre všetky techniky, okrem oxysize), takže ranné hodiny sú vítanejšie. Ak ráno netrénujete, po zjedení jedla po 4 hodinách vám lekcia nepoškodí zdravie.

Dýchacia gymnastika (bodyflex na chudnutie) sa kombinuje s fyzickou aktivitou.

Hlavný komplex

 • Cvičenie „Lados“. Rovný stoj, dlane smerujúce do strán a ruky pokrčené v lakťoch. Prudko vydýchnite nosom, stlačte a roztiahnite dlane. Opakujte 20-krát.Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky
 • Cvičenie „Pumpa“... Východisková poloha - telo rovno, nohy sú od seba vzdialené na šírku ramien. Nádych - predklon, výdych - východisková poloha. Opakujte 8-krát pre 8 sérií. Oddych - 10-15 sekúnd.
 • Cvičenie „lev“. Hladký postoj, nohy paralelné s ramenami. Ruky v bokoch, tesne nad kolenami. Zhlboka sa nadýchnite a potom vydýchnite. Pri vdýchnutí je brucho vyfúknuté; pri výdychu by malo byť brucho vtiahnuté. Ďalej musíte zadržať dych. Poloha hlavy sa nemení, oči sú hore. Posilňujte držanie tela, až kým nebude ťažké zadržať dych. Opakujte 5 krát.
 • Cvičenie „Nožnice“... Ak chcete vykonať cvičenie, musíte ležať na podlahe, zmerať nádych a výdych. Musíte zadržať dych. Zdvihnite nohy. Skúste urobiť asi 10 švihov. Cvičenie opakujte 3-4 krát.
 • Cvičenie „Lotus“... Lotus pozícia. Pri tomto cvičení sa osobitná pozornosť venuje dýchaniu: musíte dýchať 5 minút pomalým a pokojným tempom. Brucho a hrudník nestúpajú. Dýchanie by malo byť nehlučné. Keď to začne fungovať, musíte sa pokúsiť odpojiť od dychu, akoby existoval oddelene. 10 minút meditácie.
 • Cvičenie „Vlna“... Zhlboka sa nadýchnite pomaly, zatiaľ čo brucho je vtiahnuté a hrudník stúpa. Potom vydýchnite. Opakujte 10 krát.

Rozpis cvičení na týždeň:

PondelokCvičenia "Ladoshki", "Lion", "Lotus"
UtorokCvičenie „Nožnice“, „Vlna“, „Ruky“
StredaCvičenia „Pumpa“, „Lotus“, „Nožnice“
ŠtvrtokCvičenie „Lion“, „Lados“, „Pumpa“
PiatokCvičenie „Nožnice“, „Pumpa“, „Dlaň“
SobotaCvičenie „Vlna“, „Lev“, „Lotus“
NedeľaCvičenie „Nožnice“, „Lev“, „Pumpa“

Oprava výsledku

Stojí za zmienku, že sa nemusíte spoliehať iba na cvičenie. Mali by ste vedome pristupovať k výberu techniky, sledovať výživu, kombinovať dychové cvičenia s fyzickými cvičeniami. Bodyflex na chudnutie zlepšuje emočné pozadie.

Kedy očakávať účinok

Po prečítaní recenzií od ľudí aktívne zapojených do dýchacích cvičení môžete vidieť výhody aj po niekoľkých dňoch systematického tréningu. Po krátkom čase môžete odstrániť až 15 kg tukových hmôt na základe charakteristík tela a výberu technológie.

Bonusom pre gymnastiku bude zrýchlenie metabolizmu, obnovenie rovnováhy voda-soľ, štandardizácia nervového systému.Respiračná gymnastika bodyflex na zoštíhlenie brucha a bokov. Videonávody, techniky

Ak chcete dlhodobo chudnúť, ale na plnohodnotné pravidelné cviky nie je čas, mali by ste sa obrátiť na dychové cvičenia.

Respiračná gymnastika (bodyflex na chudnutie) je efektívny spôsob boja proti prebytočným tukovým hmotám. Základné cviky sa môžete naučiť sami, ale ak to spôsobuje ťažkosti, môžete sa poradiť s odborníkom.

Video dychových cvičení Bodyflex

Dýchacie cvičenia Bodyflex na chudnutie:

Ohodnoťte článok
Kozmetológia a plastická chirurgia pre ženy. Oprava vzhľadu. Spôsoby, metódy, postupy na zlepšenie postavy a tváre
Pridať komentár

Tvár

Nohy

Vlasy